koop tickets online

Onze eregasten zaterdagavond: de jongens en meisjes van Ter Dreve!

Wie zaterdagavond afstemt voor Cercle Brugge-KV Mechelen, zal kunnen zien dat we échte eregasten als oplopertjes hebben voorzien. Het zijn 13 jongens en meisjes van Ter Dreve die aan de hand van hun Cerclehelden het terrein betreden. Het oplopen kadert in de duurzame samenwerking van Cercle Brugge en Bubao Ter Dreve.


Terwijl we de jongens en meisjes zaterdagavond in Jan Breydel verwelkomen, plannen we in de nabije toekomst ook activiteiten op de school in. Onze spelers die een training van de schoolploeg leiden bijvoorbeeld of ... misschien laten we wel andere dromen in vervulling gaan.

Groen-Zwart wil vanaf zaterdag een stevige steun zijn voor Ter Dreve, een school uit Sint-Michiels voor buitengewoon onderwijs voor kinderen met een matige en/of ernstige verstandelijke beperking. Twee op-en-top Brugse verenigingen, actief in een verschillende sociaal-culturele sector die samen maatschappelijke verantwoordelijkheid willen uitdragen én in de verf zetten: dat is de doelstelling van het partnership tussen Ter Dreve en Cercle Brugge.

Cercle Brugge wil meehelpen aan de ontwikkeling van minderheidsgroepen in de maatschappij. De communitywerking van Groen-Zwart heeft al vele jaren de doelstelling om verschillende lokale initiatieven te steunen. In het verleden leidde dat al tot succesvolle samenwerkingen met onder meer de vzw Oranje en De Sleutel. Nadat de communitywerking de voorbije seizoenen ietwat ongelukkig naar de achtergrond verdween, maakt Cercle Brugge er nu opnieuw volop werk van. Dat zorgde vorig seizoen al voor de invoering van een rookvrij Jan Breydelstadion – Cercle is tevens lid van Generatie Rookvrij – en recent nog startte Groen-Zwart het partnership op met de Stichting Me To You, waarbij de aandacht specifiek wordt gevestigd op de ondersteuning van leukemiepatiënten en wetenschappelijk onderzoek.

Jan De Wit, directeur van Bubao Ter Dreve: “We kunnen niet van alle kinderen dezelfde sterren maken. Maar …  we kunnen ze wel allemaal laten schitteren. Op deze wijze kijken we dagdagelijks naar onze kinderen en gaan we met hen aan de slag. De samenwerking met Cercle Brugge biedt voor ons dan ook mogelijkheden om hen meer kansen in de maatschappij te geven.”

Gerelateerde nieuwsberichten

Cerle Brugge KSV
Cercle gaat samen met Stichting ME TO YOU de strijd tegen leukemie aan

Cercle Brugge en de stichting ME TO YOU slaan de handen in elkaar. Samen gaan beide partijen een structureel partnership aan met de doelstelling om de bewustwording én het onderzoek naar leukemie of bloedkanker meer onder de aandacht te brengen. Het constructieve partnership zal net voor de start van Cercle Brugge-Anderlecht van komende zondag om 14u30 worden afgetrapt.

Lees meer
Cerle Brugge KSV
Cercle haalt €5584 op voor Younited Belgium!

De laatste speeldag van het kalenderjaar staat traditiegetrouw in het teken van de Kerstactie van de Pro League. Ook dit jaar kon je bieden op de shirts van je favoriete Cerclespelers waarvan de opbrengst volledig naar een sociale partner van de Pro League gaat. Net zoals vorig jaar werd dat Younited Belgium, de nieuwe overkoepelende naam voor het vroegere 'Belgian Homeless Cup'.

Ook Cercle Brugge plaatste met heel veel enthousiasme de schouders onder dit maatschappelijke communityproject. In totaal zamelden we samen met onze fans €5584 in, een record voor Groen-Zwart. Het wedstrijdshirt waar het meest werd op geboden, was dat van Kylian Hazard (€725).

Lees meer
Cerle Brugge KSV
Speciale 'Younited Belgium' wedstrijdshirts onder de hamer

Deze week staat in het teken van Younited Belgium. De Pro League is omgetoverd tot ‘Younited Pro League', in en rondom het stadion wordt aandacht gevraagd voor het belangrijke werk van Younited Belgium en onze spelers zullen met een eenmalige bedrukking op hun shirts spelen.

Lees meer
Cerle Brugge KSV
Bedankt vrijwilligers!

Vandaag is het de internationale Dag van de Vrijwilliger, een mooie dag om de vele vrijwilligers die Cercle Brugge rijk is eens extra in de bloemetjes te zetten!

Bedankt voor jullie tomeloze inzet!

Lees meer
Cerle Brugge KSV
Johanna Omolo wint de FIFPro Merit 2019 Award!

Cercle Brugge middenvelder Johanna Omolo is met zijn 'Johanna Omolo Foundation' de winnaar geworden van de FIFPro Merit 2019 Award. Het uitstekende communitywerk dat Omolo met zijn foundation verricht wordt hiermee beloond met een cheque ter waarde van $25'000. 

De FIFPro Merit Award wordt jaarlijks uitgereikt aan een professionele voetballer die zich actief inzet voor communityprojecten. De Johanna Omolo Foundation heeft al sinds 2016 als missie om het leven van de kinderen in Dandora, Kenia, te verbeteren door te focussen op ontwikkeling en opleiding. Kinderen in armoede een kans geven, is de absolute drijfveer. Het uitstekende werk én de vele inspanningen van de voorbije jaren worden nu dus beloond met de FIFPro Award. De gewonnen cheque zal onder meer worden gebruikt ter financiering van een bibliotheek in Dandora.

Proficiat Johanna!

Alle informatie met betrekking tot de Johanna Omolo Foundation kan hier worden teruggevonden.
 

Lees meer