koop tickets online

Praatje met een speler - Jonathan Panzo‘Hard blijven werken’ 


Enkele dagen voor de zware nederlaag in en tegen Zulte-Waregem had ik ook een gesprek met Jonathan Panzo.  Jonathan is een jonge, beloftevolle verdediger.   Ook hij streek neer op het einde van de transferperiode in augustus.  De laatste weken ontpopte hij zich tot een vaste waarde centraal in de groen-zwarte defensie.  Hij was tegen Zulte-Waregem geschorst door twee keer geel in de thuiswedstrijd tegen Eupen.  

Jonathan, kun je eens je voorgeschiedenis schetsen?  Dit zowel sportief als niet sportief? 

Ik ben geboren in Brockley. Dat is een district in het zuiden van Londen. Mijn moeder heeft Ivoriaanse roots.  Ik begon te voetballen in het lokale district, maar vanaf de leeftijd van 9 jaar kon ik aan de slag bij de jeugdploegen van Chelsea.  Eigenlijk is dat ook mijn favoriete ploeg.  Als jong gastje maakte een zekere Didier Drogba daar toen een fantastische indruk op mij en op de andere jeugdspelers.  Ik bleef bij Chelsea spelen tot vorig jaar.  Ondertussen werd ik ook vaak geselecteerd voor de nationale ploeg van Engeland.  
 

Cerle Brugge KSV

Op je achttiende vertrok je inderdaad naar Monaco.  Waarom precies daarheen?  

Er waren verschillende opties voor mij.  Ik kon bij Chelsea blijven, maar ik besloot toch de stap naar het buitenland te zetten.  Monaco heeft een indrukwekkende academie.  Dat was één van de voornaamste redenen.  Jonge spelers krijgen er vaak kansen op het hoogste niveau.  Er zijn voorbeelden genoeg van spelers die op mijn leeftijd naar die ploeg trokken en er ook konden doorbreken.  Een ander aspect was natuurlijk ook het buitenlands avontuur dat lonkte.  Ik voelde me klaar om mijn grenzen verleggen en zelfstandig te worden in het buitenland. 

Je speelde enkele wedstrijden voor het tweede elftal van Monaco en kon begin dit seizoen ook even proeven van het echte werk? 

Klopt.  Toen ik arriveerde bij Monaco was het ergens logisch dat ik begon bij het reserveteam.  De beloften van de Franse eersteklassers spelen eigenlijk in het ‘Championnat National 2’.  Dat is vergelijkbaar met de vierde afdeling.  Ik kon er aardig wat minuten maken.  In totaal speelde in meer dan 20 wedstrijden in die competitie.  Na dat geslaagde eerste seizoen bij het tweede elftal, kon ik aanvang dit seizoen de voorbereiding meemaken met het eerste elftal.  Ik speelde veel oefenwedstrijden onder coach Leonardo Jardim. Ondermeer de wedstrijd hier in en tegen Cercle.  Ik kon toen ook tot scoren komen.  

Ook in de competitie maakte je al minuten in het eerste elftal? 

Inderdaad.  Dat was eigenlijk al zo in mijn eerste seizoen bij Monaco.  Ik mocht toen aantreden in een bekerwedstrijd tegen Lorient.  Maar aan het begin van dit seizoen kreeg ik ietwat verrassend een basisplaats in de eerste competitiewedstrijd.  Dat was een wedstrijd tegen Lyon.  Ook in de derde wedstrijd van het seizoen, tegen Nîmes, mocht ik in actie komen.  Ik mocht invallen een kwartier voor het einde.  

Cerle Brugge KSV

Nadien werd toch beslist om je een jaartje uit te lenen aan Cercle.  Een bewuste keuze? 

Jazeker.  Eerst en vooral is er de samenwerking tussen de beide ploegen.  Er waren veel positieve verhalen van andere spelers die hier al een jaartje aan de slag waren.  Want ervaring opdoen is voor mij de voornaamste reden om hier bij Cercle te voetballen.  Het niveau in wedstrijden en op training is hier gewoon een pak hoger dan bij het tweede elftal van Monaco.  Het werd ook duidelijk dat ik dit seizoen bij Monaco nog niet echt kon uitgroeien tot een vaste basisspeler.  Ik ben heel tevreden met de kansen die ik hier krijg.  
 

Wat is de bedoeling voor de rest van je carrière? 

Een grote planner ben ik niet op dat vlak.  Ik ben nu bij Cercle en het is de bedoeling om hier een constant seizoen af te werken.  Een seizoen waarbij ik basisplaatsen en speelminuten op het hoogste niveau verzamel.  Na dit seizoen keer ik normaal terug naar Monaco.  Ik heb er nog een contract tot 2021.  Alles is dan mogelijk.  Een doorstart bij AS Monaco, een nieuwe uitdaging of een verlengd contract met een nieuwe uitleenbeurt.  Daar lig ik voorlopig niet bepaald wakker van.  Ik weet dat Monaco mij op de voet volgt en ik probeer gewoon altijd mijn best te doen.  Als ik toch mag dromen, dan hoop ik erop om ooit terug bij Chelsea te komen, maar dan wel als basisspeler.  Het blijft toch een beetje de ploeg van mijn hart.  

Je vermeldde het al even, je bent ook international voor Engeland.  Vertel daar eens iets meer over?  

Het klopt dat ik al een tijdje jeugdinternational ben voor Engeland.  2017 was op dat vlak een topjaar voor mij en de toenmalige Engelse U17.  We wonnen toen het WK U17 in India.  Ik speelde toen in elke wedstrijd mee, behalve de derde groepswedstrijd.  We wonnen onze groep en schakelden toen achtereenvolgens Japan, de VS en Brazilië uit om in de finale Spanje te kloppen met 5-2.  Eerder dat jaar schopten we het ook tot de finale van het EK U17 in Kroatië.  Opnieuw waren we de sterkste ploeg in onze groep.  We klopten Ierland en Turkije.  Maar in de finale won Spanje met de strafschoppen.  Momenteel kom ik uit voor de U21 van Engeland, waardoor ik af en toe eens een competitiewedstrijd voor groen-zwart moet missen.
 

Terug naar Cercle dan.  Hoe evalueer je de eerste maanden bij groen-zwart? 

Met gemengde gevoelens.  Enerzijds ben ik tevreden met mijn persoonlijke prestaties.  Ik denk dat ik het behoorlijk goed doe achteraan.  Momenteel spelen we in een defensie met drie centrale verdedigers.  De samenwerking met Jeremy (Taravel) en Yves (Dabila) verloopt uitstekend.  Ik kan ook uit de voeten in een systeem met twee centrale verdedigers.  Wat de resultaten betreft kunnen we evenwel helemaal niet tevreden zijn.  Met drie punten uit negen wedstrijden (interview afgenomen voor de nederlaag in en tegen Zulte-Waregem) staan we laatste.  Toch heb ik het gevoel dat er in bepaalde wedstrijden meer in zat.  Ik ben er zeker van dat dat er uit zal komen indien we hard blijven werken.  
 

Cerle Brugge KSV

We helpen het Jonathan en de ploeg hopen!

(Stijn Sinnaeve)
 

Gerelateerde nieuwsberichten

Cerle Brugge KSV
SHOT sprak met… Georges Volckaert

Ruim zeventig jaar een vurige, enthousiaste Cerclesupporter


Voorafgaande nota van de hoofdredacteur:

SHOT sprak met… zichzelf.  Georges Volckaert is reeds ruim 18 jaar een zeer gewaardeerd SHOT-medewerker en gedurende diezelfde periode afgevaardigde bij de jeugd, nl. de Uefa’s/U19/U18.  Achter beide “taken” zet hij een punt.  Niet omwille van zijn 78-jarige leeftijd.  Het ware verhaal ontdekt u hierna.  We laten hem immers zelf alles uitleggen.
Verslik u niet, dit is het langste SHOT-artikel ooit!  Het leert u de mens en de Cerclesupporter Georges Volckaert kennen, maar is tevens een stuk Cercle-historiek over zeven decennia heen.  Nostalgie voor onze iets “rijpere” lezers, leerrijk voor de jongere generaties.

25 januari 2020.  Wat lees ik vanmorgen in de krant?  “Cercledoelman hervallen in strijd tegen leukemie.”  Miguel, Miguel, het snijdt me door merg en been…

Kan ik toch meteen beginnen aan wat ik me heb voorgenomen?   Ik mail naar Georges Debacker, hoofdredacteur van Shot-on-line, maak hem bondig duidelijk welk ideeënmolentje mij de voorbije nacht urenlang heeft wakker gehouden, verwijs ook naar dat vermaledijde krantenbericht, en minuten later al antwoordt hij: “Go for it!”

Jawel, de titel hierboven klopt.  Ruim zeventig jaar is Georges Volckaert een Cerclefan in hart en nieren.  Vanaf wanneer juist, weet niemand, maar niet lang meer zal het mogelijk zijn diezelfde bewering te herhalen.  Bij om het even welke variant moet één woord noodzakelijk aangepast worden: Ruim zeventig jaar was G. V. een volbloed Cerclefan.

Hoe kan ik het spervuur aan gedachten en beelden die mij overvallen voldoende communicatief aan de lezer overbrengen?  De meest doeltreffende ordening moet wel uitgaan van een min of meer chronologische leidraad.

Lees meer
Cerle Brugge KSV
SHOT sprak met … Frans Schotte

Erevoorzitter

“The Times They Are A-Changin.” Frans Schotte geeft na 15 jaar als voorzitter van de Vereniging de fakkel uit handen. We spraken de kersverse ‘erevoorzitter’ van Cercle in de hoofdstad van het land bij een paar koppen koffie, luttele dagen na het zure verlies tegen RSC Anderlecht. Aan hoffelijkheid, enthousiasme en een groot hart voor Groen Zwart heeft de oud-voorzitter niets ingeboet. Ook niet nu Cercle sportief in woelig vaarwater is terechtgekomen.

Lees meer
Cerle Brugge KSV
Praatje met een speler - Lassana Coulibaly

‘Er vol voor blijven gaan’


Net voor de wedstrijd tegen Anderlecht had ik ook een gesprek met Lassana Coulibaly.  De Malinese middenvelder arriveerde laat op Cercle, maar groeide uit tot een certitude op het groen-zwarte middenveld.  Het werd een gesprek over de actuele situatie van groen-zwart en zijn reeds rijkelijk gevulde sportieve voorgeschiedenis.  Het werd een leuk gesprek met onze 23-jarige middenvelder.

Lassana, je bent hier sinds vorige zomer.  Kun je eens je carrière schetsen?  

Lees meer
Cerle Brugge KSV
RETRO - Liever 'techniek' dan 'fysiek': Philemon DesmaeleLiever 'techniek' dan 'fysiek'                      


Philemon Desmaele geïnterviewd


(redactionele nota: naar aanleiding van het overlijden van Philemon, publiceren we graag het interview dat in SHOT verscheen in mei 2008) 

1958.  Een halve eeuw geleden, op de kop.  Het  jaar dat voor elke lezer een zelfde herinnering oproept.  Zelfs wie nog lang niet kaalt of grijst, weet direct waarover het gaat.
Voor vele oma's en opa's staat dit jaartal in hun geheugen ingeprent als 'het jaar dat ik (tweemaal) (driemaal) (viermaal) ( ...) naar de Expo ben geweest'.  Dat dit laatste niet bij álle 'oude ratten' het geval is, wordt bevestigd door ex-Ratje Philemon Desmaele, een naam die klinkt als een klok voor wie Cercle al heel lang volgt in wel en wee.

 

Lees meer