koop tickets online

Praatje met een speler - Jonathan Panzo‘Hard blijven werken’ 


Enkele dagen voor de zware nederlaag in en tegen Zulte-Waregem had ik ook een gesprek met Jonathan Panzo.  Jonathan is een jonge, beloftevolle verdediger.   Ook hij streek neer op het einde van de transferperiode in augustus.  De laatste weken ontpopte hij zich tot een vaste waarde centraal in de groen-zwarte defensie.  Hij was tegen Zulte-Waregem geschorst door twee keer geel in de thuiswedstrijd tegen Eupen.  

Jonathan, kun je eens je voorgeschiedenis schetsen?  Dit zowel sportief als niet sportief? 

Ik ben geboren in Brockley. Dat is een district in het zuiden van Londen. Mijn moeder heeft Ivoriaanse roots.  Ik begon te voetballen in het lokale district, maar vanaf de leeftijd van 9 jaar kon ik aan de slag bij de jeugdploegen van Chelsea.  Eigenlijk is dat ook mijn favoriete ploeg.  Als jong gastje maakte een zekere Didier Drogba daar toen een fantastische indruk op mij en op de andere jeugdspelers.  Ik bleef bij Chelsea spelen tot vorig jaar.  Ondertussen werd ik ook vaak geselecteerd voor de nationale ploeg van Engeland.  
 

Cerle Brugge KSV

Op je achttiende vertrok je inderdaad naar Monaco.  Waarom precies daarheen?  

Er waren verschillende opties voor mij.  Ik kon bij Chelsea blijven, maar ik besloot toch de stap naar het buitenland te zetten.  Monaco heeft een indrukwekkende academie.  Dat was één van de voornaamste redenen.  Jonge spelers krijgen er vaak kansen op het hoogste niveau.  Er zijn voorbeelden genoeg van spelers die op mijn leeftijd naar die ploeg trokken en er ook konden doorbreken.  Een ander aspect was natuurlijk ook het buitenlands avontuur dat lonkte.  Ik voelde me klaar om mijn grenzen verleggen en zelfstandig te worden in het buitenland. 

Je speelde enkele wedstrijden voor het tweede elftal van Monaco en kon begin dit seizoen ook even proeven van het echte werk? 

Klopt.  Toen ik arriveerde bij Monaco was het ergens logisch dat ik begon bij het reserveteam.  De beloften van de Franse eersteklassers spelen eigenlijk in het ‘Championnat National 2’.  Dat is vergelijkbaar met de vierde afdeling.  Ik kon er aardig wat minuten maken.  In totaal speelde in meer dan 20 wedstrijden in die competitie.  Na dat geslaagde eerste seizoen bij het tweede elftal, kon ik aanvang dit seizoen de voorbereiding meemaken met het eerste elftal.  Ik speelde veel oefenwedstrijden onder coach Leonardo Jardim. Ondermeer de wedstrijd hier in en tegen Cercle.  Ik kon toen ook tot scoren komen.  

Ook in de competitie maakte je al minuten in het eerste elftal? 

Inderdaad.  Dat was eigenlijk al zo in mijn eerste seizoen bij Monaco.  Ik mocht toen aantreden in een bekerwedstrijd tegen Lorient.  Maar aan het begin van dit seizoen kreeg ik ietwat verrassend een basisplaats in de eerste competitiewedstrijd.  Dat was een wedstrijd tegen Lyon.  Ook in de derde wedstrijd van het seizoen, tegen Nîmes, mocht ik in actie komen.  Ik mocht invallen een kwartier voor het einde.  

Cerle Brugge KSV

Nadien werd toch beslist om je een jaartje uit te lenen aan Cercle.  Een bewuste keuze? 

Jazeker.  Eerst en vooral is er de samenwerking tussen de beide ploegen.  Er waren veel positieve verhalen van andere spelers die hier al een jaartje aan de slag waren.  Want ervaring opdoen is voor mij de voornaamste reden om hier bij Cercle te voetballen.  Het niveau in wedstrijden en op training is hier gewoon een pak hoger dan bij het tweede elftal van Monaco.  Het werd ook duidelijk dat ik dit seizoen bij Monaco nog niet echt kon uitgroeien tot een vaste basisspeler.  Ik ben heel tevreden met de kansen die ik hier krijg.  
 

Wat is de bedoeling voor de rest van je carrière? 

Een grote planner ben ik niet op dat vlak.  Ik ben nu bij Cercle en het is de bedoeling om hier een constant seizoen af te werken.  Een seizoen waarbij ik basisplaatsen en speelminuten op het hoogste niveau verzamel.  Na dit seizoen keer ik normaal terug naar Monaco.  Ik heb er nog een contract tot 2021.  Alles is dan mogelijk.  Een doorstart bij AS Monaco, een nieuwe uitdaging of een verlengd contract met een nieuwe uitleenbeurt.  Daar lig ik voorlopig niet bepaald wakker van.  Ik weet dat Monaco mij op de voet volgt en ik probeer gewoon altijd mijn best te doen.  Als ik toch mag dromen, dan hoop ik erop om ooit terug bij Chelsea te komen, maar dan wel als basisspeler.  Het blijft toch een beetje de ploeg van mijn hart.  

Je vermeldde het al even, je bent ook international voor Engeland.  Vertel daar eens iets meer over?  

Het klopt dat ik al een tijdje jeugdinternational ben voor Engeland.  2017 was op dat vlak een topjaar voor mij en de toenmalige Engelse U17.  We wonnen toen het WK U17 in India.  Ik speelde toen in elke wedstrijd mee, behalve de derde groepswedstrijd.  We wonnen onze groep en schakelden toen achtereenvolgens Japan, de VS en Brazilië uit om in de finale Spanje te kloppen met 5-2.  Eerder dat jaar schopten we het ook tot de finale van het EK U17 in Kroatië.  Opnieuw waren we de sterkste ploeg in onze groep.  We klopten Ierland en Turkije.  Maar in de finale won Spanje met de strafschoppen.  Momenteel kom ik uit voor de U21 van Engeland, waardoor ik af en toe eens een competitiewedstrijd voor groen-zwart moet missen.
 

Terug naar Cercle dan.  Hoe evalueer je de eerste maanden bij groen-zwart? 

Met gemengde gevoelens.  Enerzijds ben ik tevreden met mijn persoonlijke prestaties.  Ik denk dat ik het behoorlijk goed doe achteraan.  Momenteel spelen we in een defensie met drie centrale verdedigers.  De samenwerking met Jeremy (Taravel) en Yves (Dabila) verloopt uitstekend.  Ik kan ook uit de voeten in een systeem met twee centrale verdedigers.  Wat de resultaten betreft kunnen we evenwel helemaal niet tevreden zijn.  Met drie punten uit negen wedstrijden (interview afgenomen voor de nederlaag in en tegen Zulte-Waregem) staan we laatste.  Toch heb ik het gevoel dat er in bepaalde wedstrijden meer in zat.  Ik ben er zeker van dat dat er uit zal komen indien we hard blijven werken.  
 

Cerle Brugge KSV

We helpen het Jonathan en de ploeg hopen!

(Stijn Sinnaeve)
 

Gerelateerde nieuwsberichten

Cerle Brugge KSV
SHOT sprak met… Danny Cattoor

"Cercleverzamelaar"


Deel 3

In deze mini-reeks van vier delen stellen we u telkens een verzamelaar voor.  In de loop van de reeks zult u bemerken dat het begrip “verzamelaar” uiteenlopend kan zijn.
De opvatting is zo dat we telkens een artikel dat ooit betreffende de persoon in kwestie in SHOT verschenen is herpubliceren samen met een geactualiseerd gesprekje.

Derde in de rij is Danny Cattoor.  Deze thans 62-jarige apotheker, woonachtig in Oostende,  werd veertien jaar geleden geïnterviewd door toenmalig SHOT-medewerker Stijn Van Wynsberghe.
Danny is de bezieler achter het “Cerclemuseum”.  Het is een “no nonsens website”, zonder franjes, maar met een schat aan gegevens.  Je kunt er alle spelers (en hun gegevens) terugvinden die ooit maar één minuut in een officiële A-wedstrijd van Groen-Zwart aantraden. Van diverse spelers is er ook een biografie te lezen.
We geven u eerst het originele artikel mee, dat in augustus 2006 verscheen, gevolgd door een update.

Lees meer
Cerle Brugge KSV
SHOT sprak met … David Diasson

"Cercleverzamelaar"


Deel 2

In deze mini-reeks van vier delen stellen we u telkens een verzamelaar voor.  In de loop van de reeks zult u bemerken dat het begrip “verzamelaar” uiteenlopend kan zijn.
De opvatting is zo dat we telkens een artikel dat ooit betreffende de persoon in kwestie in SHOT verschenen is herpubliceren samen met een geactualiseerd gesprekje.

Tweede in de rij is David Diasson.  Ik interviewde David een kleine zeven jaar geleden voor SHOT.  Daarbij ontdekten we zijn verhaal hoe hij Cerclesupporter werd door … een schoen.  Zo begon ook zijn Groen-Zwarte verzamelwoede.  Is hij er nog steeds mee bezig, vroegen we ons af?  We geven u eerst het artikel mee dat in het oktobernummer 2013 van SHOT verscheen, gevolgd door een update 2020.

Lees meer
Cerle Brugge KSV
SHOT sprak met … Diederiek Vermeersch

Assistent Technisch Verantwoordelijke Jeugdopleiding (ATVJO)

Talent is een toevallige factor, het klimaat scheppen om talent in te ontwikkelen heb je echter zelf in de hand: een voetbalopleiding behelst niet alleen het voetbaltechnisch aspect, maar ook een begeleiding op sociaal vlak, op studievlak, op mentaal vlak. Je hebt nooit de garantie dat het lukt, maar je moet als club wel de omstandigheden creëren om talent op te leiden. Voor die functie bij de jeugd werd vorig jaar Diederiek Vermeersch aangesteld. 

Diederiek, kan je je kort even voorstellen aan de lezer?

Ik ben 46 jaar oud, heb een partner en ben in het dagelijks leven leraar Latijn en Frans in het middelbaar onderwijs. Daarnaast gids ik een paar keer per maand in Rome. 

Hoe ben je bij Cercle Brugge terechtgekomen?

Lees meer
Cerle Brugge KSV
SHOT sprak met … Hans Martens

"Cercleverzamelaar"


Deel 1

In deze mini-reeks van vier delen stellen we u telkens een verzamelaar voor.  In de loop van de reeks zult u bemerken dat het begrip “verzamelaar” uiteenlopend kan zijn.
De opvatting is zo dat we telkens een artikel dat ooit betreffende de persoon in kwestie in SHOT verschenen is herpubliceren samen met een geactualiseerd gesprekje.

We vangen aan met wellicht de grootste verzamelaar.  Hans Martens verbouwde zelfs zijn woning ingrijpend om het om te toveren tot een Cerclemuseum.  Ruim vier jaar geleden trok ik naar Wingene om het zelf te gaan bewonderen en Hans een interview af te nemen over hoe zijn passie begon en dusdanig uitgroeide.  Het artikel dat verscheen in het februarinummer 2016 van SHOT leest u hieronder, gevolgd door een update 2020.

Lees meer
Cerle Brugge KSV
SHOT sprak met… Jimmy De Wulf en Wouter Artz


‘Hongerige coaches die staan te trappelen om vooruit te gaan met Cercle’ 


Het was een bericht op de officiële website enkele dagen terug.  Ook de competitie bij de beloften is ondertussen beëindigd.  Door het toepassen van de regel van drie eindigden de Cerclebeloften op een mooie derde plaats.  En toch zat er wellicht nog meer in.  Dit levert bij de technische staf gemengde gevoelens op.  Enerzijds alle begrip voor het stoppen van de competitie, maar anderzijds heerst toch ook het gevoel dat het werk nog niet af was en dat top twee er wellicht nog in zat. En die top twee gaf recht op promotie naar het hoogste beloftenniveau.  Het werd een leuk en lang gesprek tussen twee boezemvrienden die al enkele jaren puik werk leveren met de beloften, maar nog niet zijn waar ze willen zijn.  Het gesprek met Jimmy De Wulf en Wouter Artz verliep trouwens via videochat door de Coronamaatregelen die nog altijd van kracht zijn.  

Jim en Wouter, veel van onze lezers kennen jullie natuurlijk van jullie tijd bij Cercle.  Kunnen jullie nog even kort jullie carrière schetsen vanaf de tijd bij Cercle tot nu? 
 

Lees meer